זהו אוסף דוגמאות של נאומי פרישה של מנכ"ל. זה מועיל לאנשים שזקוקים לדוגמאות דיבור פנסיה תאגידית.


נאום הפרישה של המנכ"ל

שלום? נתתי כאן כתובת ראש השנה והודעות שונות, אבל לא היה לי מושג שאתן גם כתובת פרישה. זו פשוט תחושה חדשה. הזמן טס כל כך טוב. נראה שרק אתמול נתתי כתובת ראש השנה בתחילת השנה, אבל זה כבר אמצע נובמבר. בינתיים עברנו את החורף, האביב, הקיץ והסתיו, ועכשיו נכנסנו לתחילת החורף. הנוף של החברה שלנו מציג את היופי שלו בכל עונה, אבל אני חושב שהסתיו הוא היפה ביותר. אבל הסתיו נדחק כעת על ידי החורף. לא נוכל לראות שוב את הסתיו עוד שנה, נכון? גם אני רוצה להיפרד מכולכם בסתיו. הכל בזכותכם שחברה קטנה שהתחילה עם 4 עובדים הצליחה לצמוח כל כך טוב שנאלצנו להעביר את המשרד שלנו למקום גדול יותר.

היו לא מעט רגעים של ייאוש שבהם חשבתי, "אני חייב לסגור את החברה שלי!" כשפתחתי את החברה שלי לראשונה, זו הייתה סדרה של ניסויים וטעויות. כשנכשלתי שוב ושוב, נפגעתי ועייף כמו ביצה שנשברת על סלע איתן. אני לא יודע כמה לילות נשארתי ער בלי תלוש משכורת. עם זאת, יש פתגם שאומר, "סלעים נשברים והופכים לחול, אבל ביצים מתעוררות ומתגברות על סלעים". הזיעה שהזלת באותה תקופה הפכה לכוח המניע של החברה שלנו. בחרת להתקדם למרות השבר שלך במקום לשבת בבכי ולבכות. הזיעה, העבודה הקשה והמאמץ שהזלת אז קבעו את מעמדה של החברה היום. אז למרות שאני עצוב היום שאני עוזב את החברה, אני לא מודאג. כי אני מאמין בך. הלב שלי קל כי אני מאמין בך שיש לך את הרצון והאומץ ליפול שבע פעמים אבל לקום בפעם השמינית. אל תסתכל אחורה ופשוט תלך קדימה כמו שאתה עכשיו. היום אני נעלם בדפי העבר, אבל אתם ההווה והעתיד של החברה. החברה שלנו הייתה פרויקט ממושך שהקדשתי לו את חיי, ועכשיו זה יישאר כבוד ארוך טווח. אני מבקש מכם לכבד את שם החברה שלנו כדי שאוכל להיות גאה עוד יותר להיות חלק מהחברה שלנו למשך שארית חיי. תודה


14 במאי 2023

מנכ"ל ○○○


רשמים על פרישה מיו"ר החברה

שלום לכולם? 2023 לא רחוקה. היום 30 בנובמבר. דצמבר הוא רק יום אחד, ואני מרגיש חרדה כי זה מרגיש כאילו כל השנה חלפה. אבל אנחנו לא צריכים לדאוג. כשיש סוף, יש התחלה חדשה, ושנה חדשה בשם 2024 עוד לפנינו. בעתיד, נעשה יותר בחירות ממה שעשינו עד כה, ואולי יהיו לנו יותר חרטות ויותר האשמה עצמית. אבל אני יכול להבטיח לך דבר אחד. יהיו ההשלכות של הבחירות שלך אשר יהיו, אינך יכול ליצור אותן אם לא תבחר בהן. עשיית דבר לא תיצור הרבה יותר חרטות ותרביץ לעצמך לפרק זמן ארוך בהרבה מאשר כישלון. אף אחד לא יכול לדעת אילו השלכות יהיו לבחירות שלו. אבל יהיה הבדל עצום בין לנסות את זה ולא.

אני זוכר את ההתחלה הצנועה של החברה שלנו. אני עדיין זוכר את הפנים והשמות של אנשים מוכשרים שהתשוקה והמאמץ שלהם גרמו לחברה שלנו לזרוח. כתוצאה מכך, החברה שלנו הצליחה לצמוח בהתמדה עד לנקודה שבה אף אחד לא יכול היה להתעלם מאיתנו.

אני חושב שעד כה התלהבתי מהעבודה בחברה. בשל אהבתו ותאוות הבצע שלו לחברה, ייתכן שהוא לא הצליח להכיר בגופו ובנפשו המזדקנים, ובמקום זאת גרם לחברה צרות. נראה שתמיד חייתי בעודף, משתוקק למלא את היכולת הטבעית שלי בעוד.

קטע מתוך ספר שגיליתי לאחרונה עורר את ההרהור הזה עוד יותר. הספר אמר שאנשים הכי מאושרים כשהם עושים משהו שדורש 70% מהיכולות שלהם. בספר היה כתוב ש-30% מהזמן צריך להיות מושקע בחיים שלי עצמם, לא בעבודה. במבט לאחור, לא יכולתי לחיות ככה כי הייתי אדם משעמם ולא גאון. עכשיו אני רוצה לרוקן את הקערה הזו, הקערה שלי שתמיד הייתה על גדותיה.

מה שאדם זקן הכי צריך זה מנוחה. כעת, אני מוסר לך במלואו את שאר החברה. אני מאמין שנבנה עתיד עם מנהיגים מוכשרים יותר. אני אצפה מרחוק ולא אחסוך במחיאות כפיים או תמיכה. אני מתכנן לבלות את שארית חיי בהתמקדות בריקון החמדנות שלי. אני לא רוצה שתגמור כמוני, אז אני רוצה להשאיר לך רק הודעה אחת. אני מקווה שתוכלו ליהנות ולנוח בעיצומה של עבודה קשה ולבנות חיים משלכם. אני מקווה שלא תעשו את הטעות של ללמוד איך להתרוקן בסוף חייכם כמוני. תודה


15 במאי 2023

מנכ"ל ○○○


פרידה מהפרישה ממנכ"ל חברת כלי הנגינה

שלום? זהו ○○ מנכ”ל כלי נגינה ○○○. תודה לכל מי שהתכנס להקשיב למצגת האחרונה שלי. נתתי כאן כתובת ראש השנה והודעות שונות, אבל לא היה לי מושג שאמסור גם כתובת פרישה. זו פשוט תחושה חדשה.

עקרון הניהול שלי הוא "בואו נוקיר את העובדים שלנו!" הסיבה לכך היא שעבודה בעבודה היא עניין אנושי, אז רק כשאנשים יהיו בנוח, הדברים יסתדרו טוב. אז נכון שניסיתי להקשיב יותר לבעיות ולפתור אותן בקרב אלו שעובדים פנים אל פנים. כמובן, לא הכל עבר חלק. כנראה היו סכסוכים ומחלוקת. אולי היו כמה תחומים של אי הסכמה. אבל יש להם משהו במשותף. זה בוודאי היה קרב טוב לב כדי להפיק את התוצאה הטובה ביותר. את מי אתה יכול להאשים?

כולם, בשלב הזה כשאני פורש מהניהול ומביע את מחשבותיי על פרישה, איזו חמדנות נשארה לי? אני רק מקווה שחברת כלי הנגינה שלנו, שבה אני עובד למעלה מ-50 שנה, תישאר מאושרת. המשאלה שלי היא שילדיי יוכלו לנגן בכלים של החברה שלנו.

כל אחד! מכל התווים באוקטבה, אין תו שאינו יקר. מעולם לא היה לי אף אחד מכם, אף אחד מהעובדים שלי, לא מוערך. אני כל כך שמח ומאושר לעמוד כאן ולהביט בעיניך כך. אני מרגיש שסיימתי את כל העבודה שלי ויצאתי עם הידיים שלי רענות. אני מקווה שאתה מאושר כאן. אני מקווה שאתה פשוט שמח, בלי להזעיף פנים או להרגיש מתוסכל. כי הייתי מאוד שמח כאן כל חיי. היום הוא היום האחרון שלי כמנכ"ל ○○ כלי נגינה. גם אני שמח היום. תודה


15 במאי 2023

○○ מנכ”ל כלי נגינה ○○○


נאום חדשני בטקס הפרישה של נשיא החברה

שלום? מנהלים ועובדים יקרים. זה היום האחרון שאני יכול לשאול אותך באופן רשמי מה שלומך מהדוכן הזה. אני מרגיש כל כך עצוב שהלוואי שהזמן ייעצר, אבל למרבה האימה, הזמן עובר בקצב שלו, כמו שהוא תמיד קורה. הזמן עצר במוחי, אבל נראה שהעולם כל כך עמוס. זה מצער, אבל בלי קשר לרגשותיי, אני מאוד מקווה שהחברה שלנו, כמו העולם, תתנהל טוב ותתפתח גם בלעדיי.

כחבר מייסד שהקים את החברה לראשונה, אני זוכר לפני 16 שנים בדיוק. זו הייתה התחלה צנועה. לא תיארתי לעצמי שהחברה שלנו, שהתחילה במשרד קטן, תגדל כל כך. זה היה רק ​​חלום ומשאלה גדולים. אני מלא חיבה לכל מה שקשור לחברה כי השקענו בה הרבה כנות ומאמץ מההתחלה. ואני גם מלא חיבה למנהלי החברה ולעובדיה. לפעמים אני מתחרט על כך שהחמדנות שלי גרמה להרבה קשיים לעובדים שלנו. כמו כן, אני לא יודע אם עשיתי הרבה טעויות בגלל החמדנות המוגזמת שלי לחברה והבאתי צרות לחברה. עם זאת, זה מה שאני רוצה לומר לנשיא החדש ולעובדים שלנו שייכנסו לתפקיד זה בעתיד.

מנהיג וכריזמה! למנהיג חייב להיות מנהיגות כדי לעזור לחברה לצמוח. ומנהיגים חייבים להיות מסוגלים לאסוף דעות רבות מהעובדים. למעשה, למרות שידעתי את זה, לא הצלחתי ליישם את זה היטב, מה שגרם לי להרהר ולחשוב, "אולי הייתי נציג חברה די דוגמטי?" למעשה, כאשר מנכ"ל מכבד את דעות העובדים ואוסף את דעותיהם, הוא זקוק לסובלנות, לשיפוטיות ובעיקר לכריזמה כדי לתאם אותם היטב. כריזמה היא תכונה חיונית למנהיג. הזמן שניתן לי הוא קצר ביותר כדי לחשוף את האמת והמשמעות שצברתי מניסיוני הארוך. עכשיו כל מה שאני יכול לעשות זה להעביר לך את זה ולתת לך עצות כדי שתוכל להרגיש ולעשות את זה. אני מאמין בך. לכן אני מוסר לך כעת את החברה הזו. אני אצפה ואתמוך בך מרחוק.

לכל מי שהקשיב, תודה על האהבה ועל שהיית איתי עד הסוף בטקס הפרישה שלי.


16 במאי 2023

נציג החברה ○○○


הודעת הפרידה של נשיא החברה בטקס הפרישה

שלום? כעת, כשהסתיו העמיק, הגיע הזמן להיפרד מהירוק שהיה שופע כל הקיץ. ביום הסתיו היפה הזה, כשכל עץ רחוב הופך לאדום, אני, שעומדת לפרוש, מרגישה קצת מדוכאת משום מה. אתמול ישבתי על גג החברה שלי וצפיתי בשמש השוקעת במשך זמן רב. כשצפיתי בשקיעה הארגמנית, יפהפייה עד הקרן האחרונה, תהיתי לפתע אם הימים האחרונים שלי יכולים להיות יפים באותה מידה. אני חייב להודות שבמשך 30 השנים שבהן כיהנתי כנשיא החברה ○○, לא הייתי אדם בהיר או חם כמו השמש. מכיוון שרק עבדתי, הייתי קרוב לפרפקציוניזם, ובגלל שתמיד בחרתי מילים קשות מכולם, הייתי נזכר כאדם בררן וקשה. החברה התפתחה עד כדי כך שהיא גרמה לך להיות כל כך עצבני ומצוקה, אבל היא לא הצליחה להיות יותר מיטיבה ונדיבה כלפיך. אני ארגיש עצוב ומצטער לנצח.

עכשיו אני אשחרר את העניבה ההדוקה שלי. אני מתכננת להתרחק מספרים וחישובים, ליהנות מהחיים וליהנות מהפנאי. אבל כולם, בבקשה אל תשכחו. אני עקשן ולעתים קרובות כועס על העובדים שלי, אבל אנא זכור את שמי כי הפכתי אותך למשפחה שלי.

במבט לאחור, הוא עובד בחברה שלנו כבר 30 שנה. אלו היו הימים שבהם ניסיתי לחיות בנאמנות בדרכי שלי. הבעלים של החברה תמיד היית אתה. עכשיו, אתם אלה שתובילו ותצמיחו את החברה שהזקן הזה עזב. אני משאיר כעת את עתיד החברה שלנו, שהיה חיי עצמו כבר זמן רב, על כתפיכם. מהיום אני אדם מהעבר. אתה העתיד של החברה שלנו. אין לי ספק שהחלומות שלך יעזרו לחברה שלנו להתפתח עוד יותר.

חשבתי שזה יהיה משב רוח, אבל היום אני מתמלא ברגשות מעורבים. כשעלה נושר, שוב צומח עלה חדש, ואם מישהו עוזב, מישהו בא. אני מקווה שהנשיא החדש שנחנך והחברה הצעירה ייצרו חברה שקופצת קדימה ומתפתחת מדי יום. תודה על ההקשבה. כולם, תודה רבה.


16 במאי 2023

○○ נשיא החברה ○○○


נאום התפטרות לדוגמה למנכ"ל חברת סרטים

שלום? זהו ○○○, מנכ"ל חברת הסרטים. נראה שרק אתמול הצטרפתי לחברה בתור טירון, אבל זה מרגיש חדש לפרוש כמנכ"ל. תמיד הייתי בוס קפדני לכולכם. לבסוף, כמנכ"ל, אתפטר מתפקיד זה בלב חגיגי.

אנשים, בשביל מה יוצרים סרטים? כֶּסֶף? כָּבוֹד? ריבית? כישרון אישי? כמובן, כל אלה הם גורמים חשובים. אלה דברים שאתה חייב לקחת בחשבון בעת ​​​​בחירת קריירה. עם זאת, האלמנטים שהוזכרו לעיל הם דברים שניתן להשיג גם אם יש לך עבודה אחרת. אהבתי סרטים ואהבתי להיות קולנוען. למה הם עשו את זה? כי זה היה מיוחד. כי הייתי צריך להישאר ער. בלי תודעה חברתית, ממש לא יכולתי להתפרנס, אז לא הייתה לי ברירה אלא להרביץ לעצמי מבחינה מקצועית. אחרת, לא יכולתי לשרוד כיוצר קולנוע. זה לא מיוחד? עבור אחרים, עניין חברתי היה אופציונלי, אבל הייתי צריך להישאר ערני כל הזמן, כאילו הייתי אינטלקטואל עכשווי. חשיבה ביקורתית כזו לא הייתה מוגבלת לאירועים חברתיים גדולים. לא היה אכפת לי איזה שיר שרים 『Black Pink』 או למה הם רקדו, אבל הייתי חייב לדעת כמה חברים יש ב- 『Black Pink』. למרות שנולדתי עם ראש שלא ממש מתאים לכובעים, הייתי צריך לדעת באיזה צבע כובעים הם אופנתיים. אני צריך לדעת באובססיביות דברים שהם מחוץ לתחומי העניין שלי. זה היה די מעניין. בהתחלה היה קצת קשה להתרגל.

מה איתך? האם אתה ער? הסיבה שבגללה נדנדתי והתלוננתי בפניכם כל כך קשה כל הזמן הזה היא בגלל שבסרט היו כל האלמנטים, כולל כסף, תהילה וכיף, אבל לא היה קול חברתי. אתה שונה מהבחור השכן ואתה שונה מהעובד במשרה חלקית בחנות הנוחות. זה שונה מרופא שיניים שמושך לך שיניים, וזה שונה מחבר שלפעמים אתה משתף את הצער שלך על העולם. אתם אלה שמנקבים את לב האנשים האלה. זה אתה שחייב להיות מסוגל לפעול כחלון המאפשר לנו לראות את מה שאיננו יכולים לראות. אני מתבייש להגיד דברים כאלה אפילו בטקס הפרישה שלי. אולם, מכיוון שמילים אלו היו נחוצות לחלוטין, כללתי את דברי התוכחה אלה בנאום הפרישה שלי.

נא להיות אינטלקטואל מודע! בנה חברה נאורה! תעשה סרט שמעיר אותך! אם תעשה זאת, ייעודך המקצועי יתגשם במלואו. אני אסמוך עליך ואפרוש. תודה


16 במאי 2023

מנכ"ל חברת הסרטים ○○○


דוגמה להערות הסופיות של מנכ"ל החברה

שלום? מנהלים ועובדים יקרים. מזג האוויר היום שמשי כמו שרציתי שיהיה. עם זאת, לא רק אור השמש החם הזורח על הקרקע גורם לעיניים שלי לדמע שוב.

הגעתי לטוקיו לבד והצלחתי. אני מלא חיבה לכל מה שקשור לחברה. אני זוכר את ההתחלה הצנועה שלי. אני עדיין זוכר את הפנים והשמות של אנשים מוכשרים שהתשוקה והמאמץ שלהם גרמו לחברה שלנו לזרוח. כך, החברה שלנו הצליחה לצמוח לרמה שאיש לא יכול היה להתעלם ממנה.

אני מרגיש שלימדתי אותך עם יותר מדי תשוקה. בשל אהבתי ותאוות הבצע לחברה, אולי לא הצלחתי להכיר בגוף ובנפש המזדקנים שלי, ובמקום זאת אולי הייתי מטרד לחברה. נדמה שתמיד חייתי בעודף, משתוקק למלא יותר מהיכולת הטבעית שלי.

קטע מתוך ספר שגיליתי לאחרונה עורר את ההרהור הזה עוד יותר. הספר אמר שאנשים הכי מאושרים כשהם עושים משהו שדורש 70% מהיכולות שלהם. הספר גם אמר שצריך להשקיע 30% מהזמן בחיים שלך עצמם, לא בעבודה. במבט לאחור, לא יכולתי לחיות ככה כי הייתי אדם משעמם ולא גאון. עכשיו אני רוצה לרוקן את הקערה הזו, הקערה שלי שתמיד הייתה על גדותיה.

מה שאדם זקן הכי צריך זה מנוחה. כעת אני מוסר לך את החברה שלי במלואה. אני מאמין שנבנה עתיד עם מנהיגים מוכשרים יותר. אני אצפה מרחוק ולא אחסוך במחיאות כפיים או תמיכה. רק עכשיו אני מכיר בהזדקנותי. כדי ליצור חברה צעירה, מנהיגים חייבים להיות בעלי מוח צעיר, חדשני וגישה שאינה מפחדת מאתגרים. אבל קשה לי כרגע.

לקח חיים שלמים לרוקן את החמדנות שלי. אני רוצה להשאיר רק מילה אחת לשארכם. אני מקווה שתוכלו ליהנות ולנוח בעיצומה של עבודה קשה ולבנות חיים משלכם. אני מקווה שלא תעשו את הטעות של ללמוד איך להתרוקן בסוף חייכם כמוני. לכל מי שהקשיב, תודה על האהבה והצטרפת אליי לטקס הפרישה האחרון שלי.


16 במאי 2023

○○נציג החברה ○○○


נאום פרישת המנכ"ל בחורף

שלום? כל אחד. הימים הולכים ומתקררים. נראה שלרוח הנושבת כעת יש חדות ולא חמימות. פתאום, תוך כדי שתיית כוס הקפה של הבוקר, חשבתי לעצמי, 'השנה הזו כבר נגמרה?' למה הזמן עובר כל כך מהר? זה גורם לי להרגיש מוטרד בלי סיבה. רק בנובמבר התעשתתי. העובדה שהזמן כבר עבר כל כך מהר. אנחנו לא יכולים לעצור את זרימת הזמן. עם זאת, אנחנו יודעים רק כמה אנחנו יכולים ללמוד את הזרימה, להסתגל אליה ולחיות בצורה יעילה יותר. עכשיו, כשאני מתבגר, אני מבין שככל שאתה חושב שזה מאוחר מדי מוקדם יותר, אתה חושב שזה מאוחר מדי. ברגע זה, אתה הצעיר ביותר בחייך והזמן שבו אתה יכול לעשות הכי הרבה. אל תפספסו בזמן.

הזמן עצר במוחי, אבל נראה שהעולם כל כך עמוס. זה מצער, אבל בלי קשר לרגשות שלי, אני מאוד מקווה שחברת ○○ שלנו, כמו העולם, תתנהל טוב ותתפתח גם בלעדיי. כחבר מייסד שהקים את החברה לראשונה, אני זוכר לפני 20 שנה בדיוק. זו הייתה התחלה צנועה. מעולם לא חשבתי שסוהו, חברה שהתחילה במשרד קטן, תגדל כל כך. עם זאת, זה היה חלום גדול ומשאלה. אני מלא חיבה לכל מה שקשור לחברה כי השקענו בה הרבה כנות ומאמץ מההתחלה. ואני גם מלא חיבה למנהלי החברה ולעובדיה.

לפעמים אני מתחרט שאולי עברתי את העובדים שלנו בתקופה קשה מאוד בגלל תאוות הבצע שלי. כמו כן, אני לא יודע אם עשיתי הרבה טעויות בגלל תאוות הבצע המוגזמת שלי לחברה וגרמתי צרות לחברה. עם זאת, זה מה שאני רוצה לומר לנשיא החדש שייכנס לתפקיד זה בעתיד, ולמנהלים ולעובדים הרבים שיעלו יום אחד לתפקיד זה.

למנהיג חייב להיות מנהיגות כדי לעזור לחברה לצמוח. ומנהיגים חייבים להיות מסוגלים לאסוף דעות רבות מהעובדים. למעשה, למרות שידעתי את זה, לא הצלחתי ליישם את זה היטב, אז האם לא הייתי בעל די שרירותי? אני משקף. כאשר מנהיג מכבד את דעות העובדים ואוסף את דעותיהם, הם זקוקים לסובלנות, לשיפוטיות ובעיקר לכריזמה כדי לתאם אותם היטב. כריזמה היא תכונה חיונית למנהיג.

הנשיא הבא צריך לזכור עובדה זו, ואני מקווה שהמנהלים והעובדים הקיימים יעבדו יחד עם הנשיא הבא כדי לנהל את החברה בצורה טובה. זו חברה שהקמתי במו ידי. בגלל זה לא קל לעזוב. אני מקווה שתתמקד בפיתוח החברה כדי שצעדיי יהיו קלים יותר. תודה


16 במאי 2023

מנכ"ל ○○○


נאום פרישה להנהלה מותיר עצות טובות

שלום. נעים להכיר אותך. סוף השנה כבר מתקרב. עצים מעוצבים להפליא ובובות צבעוניות ברחובות יוצרים אווירת חג. האם זה לא החלק הכי טוב של דצמבר? מזג האוויר קר, אבל הלב חם מתמיד. אני חושב שסוף השנה הוא כנראה הלילה הבהיר והארוך ביותר בשנה. ואני חושב שהלילות בתקופה זו של השנה פחות קרים וחמים יותר למרות שזה חורף. סיום חשוב לא פחות מההתחלה. אומרים שזיהוי מוצר יוקרה אמיתי תלוי בסופו של דבר בגימור המושלם שלו. אני מקווה שתסיים את השנה שלך בצורה טובה כדי שתהפוך ליצירת המופת הטובה ביותר שאף אחד לא יכול לחקות, ותתחיל להתכונן שוב לשנה הבאה.

הגעתי גם לתקופה שבה הגמר היה חשוב יותר מכל אחד אחר. לכל מי שהכין לי היום מסיבת פרידה כה גדולה, אני כל כך אסיר תודה שאני לא יודע איך להביע את תודתי. ראשית, אני רוצה להביע את תודתי הכנה לכל מי שנכח באירוע זה.

הסיבה שאני עוזב את החברה שלנו, לה הקדשתי את חיי, היא כדי למצוא לעצמי אדם טוב יותר. הדברים שלמדתי תוך כדי עבודה ומפגש עם עמיתים רבים בחברה שלנו הם אינספור, והם היו פניני ניסיון עבורי. כשפשטתי את תפקיד עובד חדש והפכתי לעוזר מנהל, ראש צוות ומנהל, חשבתי על הכפופים הרבים שנפלו תחתיי. בהתחלה הם היו מלאי תשוקה ורוח, אבל כשהם נטמעו בהדרגה בחברה, הם איבדו את התשוקה הזו והחלו להסתגל למציאות. מאוד הצטערתי על כך, וזיהיתי שגם אני, והחלטתי להתפטר מהחברה.

הסיבה שאני אומר את זה היא כי אני חושב שהגיע הזמן שתסתכל על המצב הנוכחי שלך. אני חושב שיהיו עובדים שרוצים להגשים את החלומות שלהם בחברה, ויהיו גם עובדים שחושבים אחרת. אבל הדבר החשוב כאן הוא לא מה אתה חושב כרגע. הרעיון הוא לבחון מחדש כמה כוונה ותשוקה מקורית יש לך כרגע. רק בגלל שנראה שהמטרה שחשבתם נעלמה עכשיו, זה לא אומר שהיא נעלמה. עם זאת, זה פשוט לא יהיה גלוי לזמן מה. כולם, תסתכלו על עצמכם עכשיו. ואם יש לך מטרה ששכחת לזמן מה, הגדר שוב את הקואורדינטות. ככה לא תצטער על זה.

עכשיו אני רוצה להשאיר מאחורי הרבה חרטות, חרטות וזיכרונות יפים. אני עוזב את המקום הזה, אבל הלב שלי יישאר איתך לשארית חיי. בדיוק כמו כשבאתי לראשונה, לנצח אשא איתי את אותה תשוקה נלהבת. תודה


6 בספטמבר 2023

אדם בדימוס ○○○


נאום פרישה מכובד של מנהלי תאגידים

שלום לכולם? לוח השנה עדיין בנובמבר, אבל נראה שמזג האוויר כבר נכנס לאמצע החורף. הרגע שבו אתה מבין שצפיפות העצם יורדת ככל שאתה מתבגר הוא לא בבית החולים, אלא ביום כמו היום שבו הקור מחלחל לעצמות שלך. כשהייתי צעיר, הקור שיכולתי להרגיש רק דרך העור שלי חודר כעת לעור שלי לעומק המתאים לגילי. אני מניח שאני ממש זקן עכשיו. החורף אפילו לא התחיל ברצינות עדיין, אבל נראה שמרגיש עוד יותר קר. רוחות קרות הרבה יותר ינשבו בעתיד, וככל שהזמן יעבור, טמפרטורות המים ירדו עוד יותר. למרות שהגוף שלי קר, אני מקווה לסיים את השנה בלב חם.

40 שנה בדיוק חלפו מאז שעשיתי את הצעד הראשון שלי בחברה שלנו ועד היום. כשהצטרפתי לראשונה, ליוויתי נשיאי איגודים קודמים במהלך היום כדי ללמוד על התפקיד ועבדתי שעות נוספות בלילה כדי לעזור לחברה להתפתח. עד אז, לא היה מושג של החברה שלי או החברה שלך. הייתי בטוח שהחברה בה עבדתי היא החברה שלי ושרק כשהחברה תתפתח אוכל גם להתפתח. אני גאה להיות עד חי לעובדה שבזמנים ההם, החברה שלנו הפכה לשם אמיתי ולמציאות.

כל אחד! הצטרפתי לחברה שלנו בגיל צעיר, עבדתי בכל מחלקה, סיימתי בהצלחה את תפקידי הראשון כדירקטור, ועכשיו יש לי טקס פרישה מכובד. אני מרכין את ראשי בהכרת תודה ומודה לך על שאפשרת לי לחלוק את השמחות והצער של החיים בחברה שלי. יכולתי לערוך טקס פרישה מכובד כי היו לי עמיתים שהסתכלו עליי וראו אותי גדל ללא תאונות גדולות עד שהגעתי לתפקיד הזה.

במבט לאחור, היו הרבה סיפורים כשהחברה שלנו גדלה. כשרצתי אפילו בלי להסתכל אחורה, השיער שלי הלבין פתאום וזויות העיניים שלי התחילו לצנוח. אבל אני לא מתחרט. מצד שני, זה מתגמל. אלמלא העבודה הקשה שעשיתי אז, לעולם לא הייתי יכול לחגוג בגאווה את פרישתי בתפקידי הנוכחי. יכול להיות שאני סתם זקן. החברה נתנה לי תחושה של תגמול והישג. אני לא חושב על עצמי כאדם גדול. עם זאת, כשנותנים לי משימה ואני מבצע אותה היטב, אני מרגיש שאני אדם נהדר. זה הרגע היחיד בחיים שבו אתה לא צריך להיות צנוע. החברה שלי נתנה לי את הרגעים המאושרים האלה במתנה. ובתגובה, נשארתי נאמן לחברה. תודה רבה שנתת לי את המתנה של זמנים מאושרים. אני אשמור את המתנה החמה הזו בליבי ואצא לחופשי. תודה


6 בספטמבר 2023

מנהל תאגידי ○○○


הודעת הפרישה של חברת ננו-חומרים

ספטמבר הוא החודש שבו הגוף, עייף מהחום, מחזיר בהדרגה את חיוניותו. אני יכול לשמוע את בוא הסתיו, שיביא עוד אושר תוך שמירה על הזיכרונות של קיץ חם במיוחד. אני אוהב את הסתיו. הסיבה לכך היא שזו עונת הקציר של השנה, ויש חגים שבהם האנשים שלנו יכולים להרגיש הכי חמים ועשירים. אני חושב שהצלחתי לנצח את החום היטב בשמש הקיץ החמה ליום כזה.

כולם, אני הולך להגיד לכם את הפרידה האחרונה שלי היום. עברו 38 שנים מאז שהתחלתי לעבוד בחברה הזו. זה לא מוגזם לומר שעבדתי עבור החברה שלנו כל חיי. אומרים שהמאה ה-21 היא עידן הננו. ועולם הננו שאנו מדמיינים כבר מתקרב מקרוב לחיי היומיום שלנו בתחומי תעשייה שונים כמו חשמל, אלקטרוניקה, מידע ותקשורת, מכונות וביוטכנולוגיה. כשהקמתי את החברה לראשונה, הטכנולוגיה הייתה חסרה, ואף אחד לא חשב שהיא תהפוך למציאות. אבל הפכנו את החלום למציאות, ועכשיו ננו הוא לא רק חלום, זה מציאות. בפרט, תעשיית הננו-חומרים הפכה לתעשיית ליבה התומכת בכל תעשיית ההיי-טק של הדור הבא. עם התפתחותן של תעשיות ההייטק, חשיבותה הולכת וגוברת בהדרגה.

בהתאם לכך, החברה שלנו מאמינה שיש עוד עבודה לעשות ועתיד מזהיר יותר עבורנו כאשר אנו מובילים את תעשיית הננו-חומרים העולמית. מאז הקמתנו, הצלחנו לפתח ולייצר את המוצרים הראשונים והאיכותיים בעולם. החברה שלנו התחרתה קשות עם חברות מובילות בחו"ל מתוך החזון להפוך לחברת ננו-חומרים גלובלית. באמצעות תחרות גלובלית, החברה שלנו המשיכה לצמוח ולהתפתח. הודות לכך, החברה שלנו הוכרה ברחבי העולם כחברה המייצגת את תעשיית הננו-חומרים.

זה סוף תפקידי. ומהיום ואילך אעביר את שאר הנטל לידי מחליפי כמנכ"ל. בהתבסס על פילוסופיית הניהול של חברתנו של היערכות לחלום העתיד, אנו מבקשים מכם לעשות מאמצים רב-גוניים לשביעות רצון הלקוחות. אנא המשיכו לפתח אותנו לחברה המובילה את תעשיית הננו העולמית. נא לצפות לעתיד החדש שהחברה שלנו פותחת. זה בידיים שלך. עכשיו, כשאני זקן ושברירי, כבר אין לי כוח להוביל חברה. אבל אני עדיין אהיה מאחוריך, אצור אותך. אנא הפוך את החברה שלנו לחברה גלובלית. תודה


6 בספטמבר 2023

נציג חברת ננו


הודעה מכל הלב ממנכ"ל עוזב את החברה

שלום? היום אני נרגש עמוקות. טקס הפרישה של היום גורם לי להרגיש אסיר תודה כי לא לכולם יש את המזל להגיע למקום בו הם התחילו. הנה, אני מסתכל אחורה על היום בו עשיתי את הצעדים הראשונים שלי לקראת הפיכתי לחבר בחברה. במבט לאחור, היו הרבה ייסורים ותסכולים, אבל הם היו הימים הכי יפים ומלאי תשוקה בחיי. זה היה יום יקר שבו פגשתי אנשים שונים, למדתי מהם וצמחתי מהם.

אני עוזב, אבל אני רוצה לומר כמה מילים כנות למי שנשאר כאן. הזמן שלי כאן נגמר עכשיו. עם זאת, ברצוני להגיש בקשה כנה אליך, שכן זמנך שנותר כחבר חברה וחבר בחברה יימשך ללא מנוחה.

כולם, בבקשה אל תתמקדו רק בעבודה שלכם ותהיו מרוצים ממה שקורה כרגע, אלא הביטו סביבכם. אם אתם רואים משהו שצריך לשנות או רעיון חדש, אל תהססו ליישם אותו. יצירתיות היא ערך הנדרש מכל אחד בחברה. חשיבה יצירתית חיונית להצלחה. אני מקווה שתחיה חיים נושמים את העולם ומנסים לשנות אותו, במקום חיים נעולים בבניין חברה וקשורים למחשב שלך.

להיות שונה פירושו להיות מיוחד. לחשוב על משהו מיוחד שאחרים לא יכולים לעשות נובע ממאמץ, לא מכישרון. זה משהו שאתה מגלה בשלב מסוים כשאתה מתבונן ומתנסה ברציפות בסביבה ובאנשים סביבך. במקום לבנות טירה משלך, אני מקווה שתפתח את לבך ותכיר את החברה על ידי יצירת מערכות יחסים שונות. אני מקווה שתגלו דברים שאנשים ללא אהבה לחיים או סקרנות לגבי הסביבה סביבם לעולם לא יוכלו לראות. בדרך זו אנו מקווים שהחברה שלנו תיוולד מחדש כמקום שיוצר ערך מיוחד.

היום הזמן שלי נעצר עם זה. עם זאת, גם לאחר שעזבתי את המקום הזה, תהיה לי התחלה חדשה, ואני לא ארגיש עצוב או חרטה היום בגלל הערכים היקרים והאנשים שלמדתי כאן. כולם, תודה על העבודה הקשה. אני מקווה שהתמונה שלי שנחקקה בליבך אינה עלובה או מבוזלת, ועכשיו אני עוזבת את תפקידי הישן. אני מסיים את ברכתי בברכת מזל טוב בחייך. תודה שהקשבת לסיפור הארוך שלי.


6 בספטמבר 2023

נשיא ושות' בע"מ ○○○


הודעת פרישה של מנכ"ל תאגיד כתובה בצורה מרעננת

שלום עובדים, מה שלומך? אני רוצה להודות לכל מי שהקדיש מזמנו להשתתף באירוע זה. בדרכי החוצה, אנשים רבים אמרו לי מילים טובות שונות, שהכניסו הרבה נחמה לליבי הבודד לאחר שעזבתי את החברה. את כל מילות התודה והנחמה שלך תחקוק עמוק בלבי.

אני מסור לחברה שלנו די הרבה זמן. היו הרבה עליות ומורדות לפני שהתחלתי כשכיר רגיל והגעתי למקום שבו אני עכשיו. בתקופות קשות החברה נקלעה לצרות, ועבדתי קשה כדי להציל את החברה. היה קשה להכיל את הצער שלי כשהסתכלתי על עמיתים ותיקים שהתמסרו לחברה עוזבים בזה אחר זה. עדיין יש קולגות שעובדים קשה עבור החברה, אבל בכל פעם שאני רואה אותם עוזבים, אני מרגישה שנשארתי לבד להרבה זמן.

היו לי חששות רבים לפני שהחלטתי לפרוש. אני מצטער על ההתעלמות מכל ההערות המדאיגות של הסובבים אותי וקבלת החלטות עקשניות משלי. עם זאת, אני מבקש שוב שתאמין בהחלטתי ותברך את דרכי.

מכירים את 『Joël Robuchon』, המוכר כשף הטוב בעולם? הוא שף צרפתי שפעם הודיע ​​לפתע על פרישה. הוא החליט לפרוש בגיל 51, ואמר שהסיבה לפרישתו היא שהגיע לשיא כישוריו. הוא חשב שיהיה לו קשה להגיע לתוצאות נוספות והחליט לפרוש. והוא היה נחוש בדעתו שהמרדף ללא התקדמות אינו הסגנון שלו.

לעתים קרובות אנו רואים אנשים שמתגעגעים לזמן לעזוב ובהדרגה יורדים ונופלים. גם אחרי שהם עברו את השיא שלהם, הם לא יכולים לשכוח את השיא שהם נהנו פעם וללכת בהדרגה בנתיב הירידה. ובדרך, בסופו של דבר הם מאבדים את מעט הכישרון שנותר להם.

כעת הגעתי למסקנה כי חובותיי בחברה זו מולאו. הזמנים משתנים כל הזמן, והשוק תמיד דורש דברים חדשים. חברה ללא חדשנות תיפול מאחור ותאבד מערכה. כדי למנוע את זה, עלינו להתחמש תמיד בכישרון חדש וברעיונות חדשניים. אאחל לחברה שלנו שגשוג גם אחרי שאעזוב. אני מקווה שכל המנהלים והעובדים הנוכחים היום יפעלו בראש ובראש אחד למען פיתוח החברה. זה מסיים את ברכתי האחרונה. אני לא אשכח את האחווה שהראית לי מזה זמן רב ואשמור אותה בלבי. תודה


6 בספטמבר 2023

דירקטור ○○ Co., Ltd. ○○○