אוסף דוגמאות לנאומי פרישה של עובד משרד מסוגים שונים. מסמך מועיל למי שמתכונן לפרישה בעבודה.


נאום פרישה של ראש הסתדרות העובדים

תודה אני לא יודע מה לעשות כי הכנת טקס פרישה כה גדול בשבילי שחסר לי הרבה. היום אני רוצה להביע את תודתי לאנשים הרבים שעזרו לי מאחורי הגב עד לפרישה המפוארת הזו. במיוחד אקדיש את כל הכבוד של היום לאשתי שתמיד עזרה לי בכך שהיא מבקשת ממני לא לדאוג לחיי משפחתי ולחינוך הילדים ולהיות נאמן רק לחובותיי בעבודה.

חברים יקרים! ברצוני להוסיף כמה מילות בקשה לטקס הפרישה. כאשר הרווחנו מדברים רבים, אנו קוראים לזה מזל טוב, ואנחנו קוראים לזה אומללות כשאנחנו לא. 『קונפוציוס』, הוגה דעות גדול בסוף תקופת האביב והסתיו בסין ומייסד הקונפוציאניזם, אמר שאם זה יתרון או חיסרון, זה תלוי בזמן, ולכן לא ניתן לעזור לו בכוח אנושי . עם זאת, אם אתה חושב על המילים של "קונפוציוס" יותר לעומק, זה כמו לומר שמזל וחוסר מזל בחיים תלויים במאמץ. לכן, אני רוצה לומר שאין צורך להיות פסימי בתקופות של חוסר מזל, ואין צורך להשוויץ רק בגלל שאתה נהנה ממזל טוב. בכל מקרה, זה סיפור שחשובה חשיבה רגועה.

חברים, כן, חוסר המזל הוא קצר מועד. זה ממילא אומללות בגלל הזמן, ובטוח שהשנים יביאו מזל מתישהו. "קונפוציוס" עצמו מעולם לא חי חיים ברי מזל. למרות שהוא גידל תלמידים רבים, הוא לא קיבל את היחס או המעמד הנכון. עם זאת, הוראה זו נמשכת עד היום.

הפתגם שלנו אומר שהזמן הוא רפואה. זה אומר שהכל ייפתר בזרימת הזמן. במילים אחרות, זמן הוא התרופה הטובה ביותר בחיים. כשנמאס לך מהחיים, כשאתה בייאוש קיצוני, אם תחרוק שיניים ותחזיק מעמד, למה תחכה בסוף? האם זה ייאוש או מוות? לא. ליתר דיוק, שנות הקאמבק המבריק שמעולם לא חשבת עליהם יחכו לך. השנים עושות את זה כך.

חברי האיגוד, השנים שגרמו לכם פצעים לפניכם ירפאו כעת את אותם פצעים ויניבו את ניצני התחייה. גם אם אתם מיואשים, אתם סובלים בסבלנות ומשחררים את הדברים הכואבים שעולים עליכם כאילו זה עניין של מישהו אחר. וכשאתה מצליח, תחשוב: "תבוסה אחת היא לא אובדן של כל החיים."

אם אכתוב על המצוקות והקשיים של 22 השנים ו-6 החודשים לאחר הכניסה לחברה, אני מרגישה שלא אצליח לכתוב הכל גם אם אשתמש בזה שנה. אולם אשכח את כל הקשיים והקשיים ואחשוב רק על הדברים הכדאיים. עכשיו אני צריך לחזור להיות אדם טבעי. עם זאת, אני מבטיח שאמלא את חובותיי ואחריותי כחבר בחברה גם לאחר פרישה. לבסוף, ברצוני לסיים את נאום הפרישה שלי באיחולי שאושר ומזל תמיד ישכון בכל המשפחות של מי שהשתתפו בטקס הפרישה שלי היום, ומאחל לך בריאות טובה לאורך כל השנה.


9 במאי 2023

○○ נשיא האגודה ○○○


ברכות להתפטרות עובדי החברה

שלום? מנהלים ועובדים מכובדים, ברצוני להביע את תודתי לעמיתיי שעזרו לי הן מבחינה חומרית והן מבחינה נפשית במהלך כהונתי. נראה שלא עבר הרבה זמן מאז שהצטרפתי לחברה, אבל 30 שנה כבר חלפו. עבדנו יחד, נאבקנו יחד, חלקנו שמחות וקשיים. אני חושב שלא היה תפקיד כל כך מכובד ללא הדרכתם של בכירי ותמיכה ועזרה של עמיתיי והצעירים שלי.

במבט לאחור על השנים הארוכות שחלפו, יש הרבה דברים שאני מתחרט עליהם, אבל במבט לאחור היום, אני חושב רק על דברים שאני מתחרט עליהם יותר. הלוואי והייתי פעיל יותר בעבודתי, יצרתי רעיונות, תרמתי לפיתוח החברה וטיפלתי בכנות במבוגרים ובצעירים שלי.

כמו שלכל דבר יש התחלה וסוף, אני מאמינה שלחיים של אדם יש התחלה נוספת כשיש סוף שגורר שבץ בכל תקופה. כשאני חושב על זה עכשיו, נפגשתי ונפרדתי מאינספור אנשים ובניתי אינספור מערכות יחסים, החל מהצטרפות לחברה כעובד חדש וקבלת הכשרת עובדים חדשים, ועד להעברת מחלקות ושינוי תפקידים. בכל פעם שהתמודדתי עם קשיים כאלה, ויתרתי לעצמי, שלטתי בעצמי, ידעתי שזה הייעוד שלי ורצתי קדימה במבט קדימה. את כל אלה אשמור כזכרונות טובים.

גם אם אעזוב את החברה עכשיו, תמיד אנסה להיות איתך בליבי. גם אם תעזוב, הלב שלי יהיה איתך. אני מודאג גם כי יש לי משימה רצינית לעצב ולהתכונן לחיי השניים, אבל אני אחיה את חיי בחריצות על בסיס הידע שאני חי בחברה עד כה. אני רוצה להביע את תודתי הכנה לכל עמיתיי הבכירים, כולל סגן הנשיא, שנכחו כדי לברך אותי על פרישתי. הֱיה שלום.


9 במאי 2023

עובד ○○○


פרישה של עובדי מדינה

עמיתים עובדי מדינה! כשאני מתקרב לגיל הפרישה שלי, אעזוב אותך היום. בזכות כולכם חיי השירות הציבורי שלי הפכו פוריים יותר ומלאי למידה. אני אסיר תודה ומאושר היום. כשהייתי פקיד בפעם הראשונה, הדבר הראשון שעלה לי בראש זה מה שהתעקשתי בפני הבמאי. התעקשתי שאני צודק, אבל מאוחר יותר גיליתי שטעיתי. כמות ואיכות המידע שיכולתי להשיג היו בלתי ניתנות להשוואה לזו של הבמאי.

למרות שהיה גורם חשוב שעדיין לא התחשבתי בו, התעקשתי עליו בידע ובמידע מוגבל. לעולם לא אשכח את פניו המחייכות של הבמאי. ואז, קרה ששמעתי מאוחר יותר את אותו הדבר שאמרתי. כשהייתי מזכירה, המנהל אמר, "אם זה קשה מדי, אתה לא צריך לעשות את זה." זה היה שערך התוצאה עשוי להיות נמוך מהזמן והמאמץ שהושקעו. אמרתי שאעשה את זה כי זה לא היה קשה מדי. עברו כ-20 שנה. אמרתי לפקוד שלי שאולי אמצא דרך אחרת, ואמרתי, "אם זה קשה לך מדי, אתה לא צריך לעשות את זה." ואז העובד אמר את אותו הדבר שאמרתי לפני 20 שנה. יש לי זיכרון חדש של עידוד העובד בחיוך חם.

אני נזכר בקטע מתוך ספר שקראתי לפני זמן מה. "ניסיתי להישאר בעולם הזה לזמן מה, אבל נשארתי הרבה זמן באופן בלתי צפוי". בהתחלה לא ידעתי שאהיה בתפקיד הציבורי עד גיל הפרישה הזה. הם אומרים שאנשים עם כישורים הם הטובים ביותר, אבל אפילו אנשים עם כישורים לא יכולים לנצח נגד אנשים עם "רקע וקשרים" טובים, ואנשים עם "רקע וקשרים" טובים לא יכולים לנצח נגד אנשים עם מזל טוב. עם זאת, נאמר שאפילו אדם בר מזל אינו יכול להשתוות לאדם בעל חיים ארוכים. אני מניח שאני אדם ארוך חיים. החיים הציבוריים לימדו אותי הרבה.

לאחר העבודה המשותפת, יום אחד הם ייפרדו זה מזה, ואלה שעזבו מסווגים לשלושה סוגים. זה מתאים לאחד משלושת הדברים: האדם שאתה רוצה לפגוש שוב, האדם שאתה לא רוצה לפגוש שוב, והאדם שלא אכפת לו אם תפגשו או לא. נהגתי לומר שהייתי הולך לעבוד עם הלך הרוח שלפחות אני לא אהיה מישהו שלא ארצה לראות שוב. גם אני אתאים לאחת משלוש הקטגוריות. תודה רבה לכל מי שהיה איתי בחיי השירות הציבורי הארוכים. לא אשכח שחיי השירות הציבורי שלי היו פוריים ומלאי למידה בזכות כולכם. תודה


27 במאי 2023

עובד מדינה ○○○


נאום פרישה של עובד המשרד

בני משפחה יקרים של החברה! אלה מאיתנו שפורשים בסוף יוני, כולל אני, רוצים להיפרד עכשיו. אני יכול להרגיש את המילים של מבוגרים שאומרים, "הזמן הוא כמו מים זורמים". זו תחושה שכל בני האדם חשים.

בינתיים מה שלום כל עובדי החברה? במבט לאחור על העבר, קיבלתי עבודה בחברה בגלל הנסיבות של משפחתי כשאחרים למדו. בעיצומן של 30 שנה של זמן בלתי ניתן לעצירה, אני עומד כך מול שיער מאפיר ומילה המפוארת של פרישה.

במקרה שלי, אני חי על משכורת קטנה עבור המשפחה שלי. אשתי דאגה לבריאותי, גידלה את ילדיי, טיפלה במסירות בבית, והייתה חסודה להורי. אני אוהב את אשתי מאוד.

ברגע זה, הרבה דברים בעבר מצערים. מעולם לא הצלחתי להשתתף בנוחות בטקס הכניסה של ילדיי, בפיקניקים, באירועי ספורט, בימי הולדת להורים ובטקסים של אבות. לא ידעתי אז. חשבתי שאני צריך להיות נאמן רק לעבודה שלי. חשבתי שאוכל לעשות זאת בפעם הבאה. כתוצאה מכך, פספסתי לעתים קרובות דברים חשובים שאנשים צריכים להגן עליהם בחייהם. הכל בעבר, אבל אני מרגיש חרטה.

כמו כן, גם אם הייתי עושה כמיטב יכולתי במילוי החובות שהוטלו עלי בעבודה, הייתי קצת מביך עם הקולגות שלי. אני אסיר תודה על החיבה העמוקה והעידוד של עמיתיי שדאגו לי בכל פעם בלב רחב. אודה לכם אם תזכרו בזמנים המהנים שביליתם איתנו ותבינו שכל הדברים הכואבים והמאכזבים היו בגלל ההבדל במחשבותיכם לעבודה.

לעזוב את העבודה שאהבתי, מה שאני רוצה להגיד לך כמבוגרים בחיים זה לאהוב את עצמך. במילים אחרות, בואו נעשה את התחביבים שלנו ונשרת את המשפחה והקולגות שלנו. בואו להיות חסויים להורינו ולהשתתף באירועי בית הספר של ילדינו כדי שילדינו יוכלו להיות גאים בהוריהם.

עמיתים! גם אם אעזוב את המקום הזה, לעולם לא אשכח את השמחות והצער שהיו לי איתך אז. גם אם אתה רחוק מהגוף שלך, אנא צור איתי קשר במחשבה שאני תמיד איתך. אני אחכה. תודה לכולכם.


18 באוגוסט 2023

נציג עובדים ○○○


טקס פרישה התרשמות נציג העובדים

שלום לחברי מועדון מועדון טיפוס הרים. החל מה-11 אפרוש מגיל הפרישה. אחרי 30 שנות חיים תאגידיים, אני חייב עכשיו לחפש עבודה חדשה. במהלך עבודתי בחברה, שיחקתי תפקיד פעיל ללא חרטה רבה בתחומי המכירות, התכנון, העניינים הכלליים, הונגבון והעסקים בחו"ל, כגון מנהל כללי, מנהל משרד, מנהל סניף ומנהל סניף. במיוחד הצלחתי לשלב עבודה ולימודים. למדתי בקורס מנכ"ל אוניברסיטת טוקיו. ניסיתי ליישם ידע חדש וטכניקות ניהול עדכניות במקום העבודה בחזית באמצעות מחקר על ניהול טכנולוגיות מיזמים ומשא ומתן. אולי זו הייתה הכנה ליום כמו היום.

כולם מדברים על הסוף לאחר הפרישה מהחברה. אבל אנחנו עדיין ראשי משפחה. ואם מי שעבד בעבר לא עובד, הוא עלול להפוך לרדום ולסבול מדיכאון. לפחות לא רציתי להפוך לראש בית חסר ישע או לאדם חסר ישע רק בגלל שפרשתי מהחברה. לכן, תוך כדי עבודתי בחברה, אני מתפתח כל הזמן ושואף לפיתוח עצמי. אולי בגלל זה אין לי ממה לחשוש בשלב זה של עזיבת החברה. עד עכשיו חייתי למען הפיתוח של החברה ולא על ההרשעות שלי. עם זאת, מעתה ואילך, הרשעתי תהפוך לפילוסופיה של החברה בחברה לה הקדשתי את תשוקתי.

בינתיים הייתי חב לאנשים רבים, אבל אני לא יכול לשכוח את תמיכתך במיוחד. ברצוני להביע את תודתי הכנה לכולכם שתמכו בי בלב עקבי ולא חסכו במבטים חמים.

אנשים, אל תהיו מרוצים מחיי החברה שלכם עכשיו. היו חמדנים, למדו יותר ושאפו להתפתח עוד יותר. יש פתגם שאומר שהזדמנויות מגיעות למי שעובד קשה. אני רוצה שתהיה אדם שמתכונן לעתיד. לבסוף, ביום האביב הזה שבו הכל מזנק קדימה כמו אביב וכל הדברים צועדים חדשים, אני מאחל לך שתצליח בכל מה שאתה עושה, ותמיד תהיה בריא ומלא מזל במשפחתך.


18 באוגוסט 2023

עובד ○○○


דוגמה לברכות אחרונות בטקס פרישת החברה

משפחות של החברה! תודה רבה על העבודה המשותפת. בכל פעם ששמעתי את המילה פרישה, חשבתי שזה עניין של מישהו אחר, לא שלי. עם זאת, כשאני אומר לך ככה שלום יום לפני פרישתי, יש לי רגשות מעורבים. לפני הרבה זמן אני עדיין זוכרת את מלאכת ההכנה לטקס ההקמה תוך הזעה תוך התקררות בקרח במזג אוויר חם. עד עכשיו כל הדברים האלה עוברים לי בראש כמו פנורמה מסרט. בדרכי שלי ניסיתי לעשות כמיטב יכולתי בתפקיד הנתון, אבל במבט לאחור, היה לי חסר הרבה ויש לי הרבה חרטות שהייתי צריך לעבוד קשה יותר. למרות זאת, אני רוצה לומר שזה היה אפשרי רק בגלל החיבה והאהבה של עמיתיי, וכל אחד מבני משפחתי שנתנו לי כוח ועידוד בזמנים קשים ובזמנים של שמחה. אם יש מישהו שחווה קשיים או סבל מכאבי לב בגללי, ביודעין או שלא ביודעין, במהלך כהונתי, אנא הבינו שזה היה תהליך של החובה המופקדת ובקשו סליחה בנדיבות מהיום.

בנוסף, כשאני עוזב את תפקידי הציבורי, ברצוני לספר לעמיתיי ולצעירים שלי על כמה מהדברים שתמיד הרגשתי והתחרטתי עליהם. ראשית, זה לגשת ולטפל במשימות נתונות בצורה חיובית. גם אם אתם עובדים טריים, בהתאם לגישת דעתכם, תוכלו להציל אדם פרטי או חברה, או אפילו לסגור את הדלת. שנית, אם העבודה קשורה לשתי מחלקות או יותר, אני מקווה ליצור אווירה שמתחשבת בעמדת הצד השני. לכל בני משפחתי שנתנו לי כל כך הרבה אהבה ועידוד שאני לא יכול להתמודד עם זה עד היום! תודה רבה לך. בפרט, ברצוני להודות לכלכם ולחברי מועדון החברה שהיו איתי באמונה זמן רב בעבודה. משפחות של החברה! אני מקווה שאתה בריא ושעזרת ה' תמיד תהיה מלאה בבית, בעבודה ובכל מה שתעשה. תודה רבה לך.


18 באוגוסט 2023

נציג עובדים ○○○


הודעת פרידה מטקס פרישת עובדי החברה

חורף קריר בחוץ, אבל תודה שסיפקת מקום כל כך חם ונעים. אני רוצה להביע את תודתי הכנה לנשיא, למנכ"ל, למנהלים האחראים, למנהלי המחלקות ולאורחים שהיו מוכנים לשבת יחד כדי לעודד אותנו עם פרישתנו.

נראה כאילו רק אתמול ילד כפרי לפני 30 שנה הגיע לטוקיו בלי לדעת דבר והתיישב בחברה. לאחר שחלפו 30 שנה, אני נושא נאום פרישה מפואר בטקס הפרישה. הצטרפתי לחברה מבלי לדעת דבר ולמדתי ושלטתי במיומנויות ובשיטות שהיו חסרות ומגושמות. פגשתי את אשתי הנוכחית בתוך הברכות של עמיתיי לעבודה תוך כדי עבודה קשה יום ולילה בכל תפקיד. המקום הזה באמת הפך לביתי השני בגלל כל הקולגות שלי שהיו איתי עד שילדתי ​​בן או בת, סיימתי את הקולג' בלי שום מחסור ושלחתי אותו לחברה.

אמרת שהחיים מתחילים בגיל 60? מתוך מחשבה שנקודת ההתחלה, לא הסוף, היא עכשיו, נתחיל מחדש בגאווה.

עד עכשיו חייתי עבור החברה. עכשיו, אני אחיה למען אשתי, ילדי ועצמי, לא למען החברה. קודם כל, אני מתכנן לקבל את אותם תחביבים שאשתי כמהה להם. כשסיפרתי את הסיפור הזה, הצעירים שלי קינאו מאוד. התחביב של אשתי הוא טיפוס הרים, אבל מכיוון שתמיד קשה בעבודה, לא יכולנו ליהנות מטפס הרים יחד כי היא רצתה להישאר בבית בסופי השבוע. עכשיו אשתי ואני הולכים להוריד את הטבע ולבלות הרבה זמן ביחד.

אם הלב שלנו היה רגוע, האם עינינו המביטות בעולם לא היו יפות יותר? דבר אחד מצער הוא שהגעתי למחשבות האלה בזמן שיצאתי לפנסיה. גם כשאנחנו עובדים קשה, אנחנו עדיין יכולים להירגע. לא משנה כמה חשובה עבודת החברה, אני מקווה שלעולם לא תהיה נדיב בהשקעה עבור עצמך. כך, אני בטוח שלא יהיו חרטות כשאפרוש כמו שאני עכשיו.

אני רוצה להודות למנכ"ל, למנכ"ל, למנהלים שונים, למנהלי מחלקות ולנשים של עמיתים לעבודה על שהאירו את האירוע למרות לוחות הזמנים העמוסים שלהם. תודה


18 באוגוסט 2023

עובד ○○○


דוגמה לברכות פרישה של עובד משרד

עמיתים יקרים, האביב החמים יוצא והקיץ מגיע עם החום הלוהט והשמש הקופחת. ראשית, אני רוצה להודות לבכירי החברה ולקולגות שעשו לי את האירוע הזה היום.

הרבה זמן כבר עבר מאז שהצטרפתי לחברה. בדיוק כמו שבני אדם לא יכולים ללכת נגד זרימת הזמן, הזדקנתי בכך שביליתי זמן עם החברה שלנו. כשמסתכלים על זה ככה, נראה שהחברה ואני גוף אחד, או כמו חברים ותיקים.

זו באמת הרגשה חדשה עבורי לעמוד מולך בטקס הפרישה של היום. כמו כן, הזיכרונות של עבודה משותפת עם עמיתיי, חיבור ראשי וביצוע המשימות הנתונות בזה אחר זה, והזיכרונות מחיי החברה בשיתוף שמחות וקשיים עוברים במוחי. כשאני עומד לעזוב את החברה שבה ביליתי חצי מחיי, תחושת עצב מכסה את פני. עם זאת, אני חושב שזה גם מזל להיות מסוגל לסיים את חיי החברה ללא תאונות ולקיים בבטחה את טקס הפרישה. אני חושב שהמקום המפואר הזה לא היה אפשרי בלי העזרה של כל הקולגות והצעירים שלי כאן. במבט לאחור על חיי הקודמים במקום המפואר הזה, היו הרבה דברים טובים, אבל אני ממשיך לחשוב על הדברים המצערים. רציתי לעזור לחברה על ידי עבודה קשה יותר ויותר, לשרת טוב יותר את הקשישים שלי ולבנות קשרים הדוקים יותר עם עמיתיי. אנחנו מעודדים אחד את השני עוד יותר כשקשה, ואנחנו מתחרטים על איך זה היה אם היינו דואגים לצעירים שלנו מכל הלב.

גם אם אני עוזב את הגוף שלי, הלב שלי להיות איתך נשאר אותו הדבר, אז אם אתה צריך אותי, התקשר אליי בכל עת ואני אעשה כמיטב יכולתי לעזור לך. לסיום, אני רוצה להודות לכל מי שהכין את האירוע הזה היום, ואני מאחל לכולכם בריאות טובה ובהצלחה בעתיד.


11 במאי 2023

○○ עובד משרד החברה ○○○


משרד המשפטים כלא עובד מדינה ברכות פרישה

משפחות בית סוהר יקרות, מה שלומך? היום אני עוזב את משרד התיקונים, משרד המשפטים, שם כיהנתי ב-25 השנים האחרונות. ברצוני להודות לעמיתיי שקיימו טקס פרישה כה גדול ולאורחים המכובדים הרבים שהגיעו מרחוק להשתתף ביום האם.

במבט לאחור, אני יכול לראות שהחיים שלי עד כה היו תקופה מאושרת ומתגמלת בחיי. אני זוכר את חוסר ההיכרות והסרבול שבשיבוץ למרכז המעצר אוסקה כמקום העבודה הראשון שלי. לאחר שעבדתי 25 שנה במקומות שונים ברחבי הארץ, הגעתי לנקודת פרישה. תמיד התלוננתי הרבה על העבודה הקשה, ולפעמים הקשיתי לרבים מעמיתיי הבכירים בגלל הלב הטיפש והישר שלי.

התגברנו על קשיים וניסיונות רבים כדי להפוך למה שאנחנו היום הודות למסירות האוהבת של משפחות הכלא לניהול הכלא. העבודה הקשה שלנו, יום ולילה, למען עתיד טוב יותר תהפוך לאבן הפינה ותשאר לנצח.

למשפחות הכלא האהובות בטוקיו, אני מרכין את ראשי עמוקות ומביע את הכבוד וההערצה שלי. זה היה כבוד אינסופי עבורי להיות מסוגל לחלוק את השמחות והצער איתך כקולגה. אין לי עבודה טובה או סמל להעלות, אבל אני חושב שזה כבוד עבורי שצעדתי רק בשביל אחד, ואני אזכור רק את הזיכרונות היפים והיפים. הדרך חזרה היא לא תמיד כמו היום, והיא יכולה להיות שוממה ואבודה כמו במה כשהאורות כבויים אחרי הצגה. עם זאת, אחיה בחריצות רבה יותר כדי שהחיים החדשים שלי עצמם יהיו יפים ובעלי ערך כדי שלא אפחד ממחר אטום.

אעשה כמיטב יכולתי בחיי החדשים כדי שאוכל להוות דוגמה לצעירים שלי על ידי הרהור על לבי העצוב והמתחרט. אני נרגש מאוד מהתמיכה וההתחשבות עד כה, ואני מייחל להמשך ההתעניינות והעידוד שלך. תודה חבר 'ה. אני אוהב אותך.


8 ביולי 2023

נציג עובדים ○○○


ברכות פרישה

שלום? זה ○○○ של צוות ניהול האיכות שיפרוש בסוף יוני השנה. כל הצוות שהגיע לברך אותי על פרישתי. ברצוני להביע את תודתי העמוקה לך על שהקדשת זמן ומאמץ כה יקרים כדי להכין עבורי מקום כה יקר.

בינתיים חייתי את חיי במחשבה שגיל הפרישה רחוק, אבל עכשיו אני עומד כאן היום. במבט לאחור על הזיכרונות מחיי החברה, הבנתי סוף סוף שגם לי יש גיל פרישה. אומרים שבמקום שיש התחלה יש סוף, אז עכשיו אני עומד בסוף. מעולם לא חשבתי בחלומות הכי פרועים שאוכל להגיע לגיל פרישה כזה על ידי קשר עם החברה שלנו. כך חייתי שני שלישים מחיי, חולק את החברה שלנו בשמחות ובצער, והיום אני מגיע לגיל פרישה משמעותי.

בינתיים הסתכלתי אחורה על השנים שעבדתי בחברה שלנו. לחברה שלנו הייתה תקופת פריחה מבריקה עד תחילת שנות ה-90. אולם, יום אחד, מול אתגר קשה מצד מתחרה, נתח השוק של החברה התהפך והיא בילתה שנים של השפלה וצנחה לתהום. אבל מה עם עכשיו? נראה שהיום שבו החברה שלנו תחזור לשיא פריחתה הקודמת אינו רחוק מדי.

עמיתים עובדים יקרים! המפגש איתך הפך לזיכרון היקר ביותר עבורי. זה היה נחמד להיות איתך כשהיה לי קשה, וזה היה נחמד להיות מסוגל לצחוק איתך כשנהניתי. עם זאת, עבודה אנושית לא תמיד יכולה להיות מהנה, אז אם יש מישהו שנפגע בלי כוונה בזמן העבודה איתי, אנא סלח לי בגדול. אנא המשיכו שוב את ימי הזוהר של החברה שנמצאה שלנו. תודה


18 באוגוסט 2023

עובד ○○○